Můj příběh

Voda je můj živel. Jsem vodnářka. Plavání a sport je hlavní součástní mého života. Sportuji od základní školy, kdy jsem navštěvovala sportovní výběrovou třídu se zaměřením na lehkou atletiku. Plavání bylo vždy v rámci tréninku mým doplňkovým sportem, stejně tak jako lyžování a cyklistika. Naprosto věrně jsem zakotvila u bazénů v roce 1993, kdy jsem dva roky po maturitě na gymnáziu začala plavat s dětmi v klasickém 25m bazéně jako instruktorka.

Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje. To jsem poznala poměrně záhy po nástupu do plavecké školy. V průběhu let jsem tedy doplnila své plavecké vzdělání a jako učitelka plavání se věnuji tomuto krásném sportu.

Mám ve svém restříku tu nejširší škálu zkušeností. Plavu s dětmi prakticky od jejich narození, nejdříve ve vaničkách, s batolaty v menším bazéně, s předškoláky ve větším bazéně a se školáky ve školním bazéně.

Na individuální lekce ke mně dochází od malých dětí či školáků přes dospělé i aktivní senioři. Právě individuální lekce jsou velmi efektivním způsobem výuky plavání. Tento krásný sport může provozovat opravdu každý. Záleží jen na tom, jaké má kdo podmínky. A s jakým cílem a odhodlání se do výuky plavání vrhne.

Profesní životopis

1993 – nástup do plavecké školy Pulec

1994 – cvičitelka plavání 3. třídy

1995 – narození 1. syna

1999 – cvičitelka plavání 2. třídy

2000 – metodik plavecké školy Pulec

  • trenérka plavání s ploutvemi 3. třídy
  • rozhodčí pro dálkové plavání a plavání s ploutvemi 3. třídy

2003 - zakončení studia na Trenérské škole Univerzity Karlovy, Fakulta Tělovýchovy a sportu, specializace Učitel plavání

2004 – Sportovní klub Juklík

  • plavní rodičů s dětmi, batolat a kojenců

2010 – narození druhého syna

2014 – spolupráce s plaveckou školou Swim Smooth – technika plaveckého způsobu se přizpůsobuje podle individuálních dispozic každého plavce

2020 – garant metodiky Sportovního klubu Juklík

Zkušenosti

  • organizace a vedení plaveckých kempů
  • organizace a vedení příměstských plaveckých táborů
  • aktivní vykonávání praxe plavčík - záchranář
 

 

Rozhovor

 

Odkaz na rozhovor:
https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/dvojka/11/2021-08-10